3 praktyczne wskazówki, jak uzbierać na mieszkanie

Zakup mieszkania bez wątpienia nie jest prostą sprawą. I to przez wzgląd na wiele czynników. Jednym z najważniejszych jest oczywiście cena zakupu nieruchomości. Niewiele osób może pozwolić sobie na zakup mieszkania za gotówkę. Zdecydowana większość zaciąga kredyt w banku, by kupić swoje przysłowiowe cztery ściany i nie płacić za wynajem. Mamy nadzieję, że dzięki naszym praktycznym wskazówkom uda Wam się uzbierać odpowiednią kwotę, by móc nabyć swoje wymarzone mieszkanie!


Jak uzbierać na mieszkanie w trzech krokach

Każdy z nas ma zapewne swoje wyobrażenie o idealnym domu czy mieszkaniu. Jedni chcieliby mieszkać w małym domku na wsi, inni w prestiżowej dzielnicy w Warszawie, gdzie powstają wyjątkowe inwestycje mieszkaniowe typu Dom pod Szóstką. Bez względu na to, gdzie, jak i z kim chcemy zamieszkać, konieczne jest zgromadzenie odpowiednich zasobów finansowych. Jak już wspomnieliśmy, nie każdy może pozwolić sobie na zakup mieszkania za gotówkę, wówczas konieczne jest wzięcie kredytu na zakup mieszkania. Ale to nie będzie możliwe, jeśli nie posiadamy wkładu własnego. Obecnie wynosi on 20-30% wartości nieruchomości. Bez wątpienia, trzeba oszczędzać? Jak uzbierać na mieszkanie? Oto podpowiedzi!

Krok 1 – załóż konto oszczędnościowe


Na wstępie należy ustalić kwotę, jaką co miesiąc, regularnie będziemy przelewać na nasze konto oszczędnościowe. Od tej czynności nie ma odstępstw. Nie ma też opcji, że będziemy pobierać z konta na inne wydatki. Tutaj liczy się regularność i konsekwencja. Tylko tak uda nam się osiągnąć zamierzony cel, czyli zakup mieszkania lub domu!

Krok 2 – trzymaj wydatki w ryzach


Każdy z nas ma ochotę niekiedy zaszaleć, oddać się niczym nieograniczonej zabawie. Wielu osobom ciężko powstrzymać się od zakupów, zmienić dotychczasowe nawyki. Ale jeśli chcemy uzbierać na mieszkanie, to musimy działać odpowiedzialnie. Na jakiś czas należy zapomnieć o częstych wyjazdach zagranicznych czy stołowaniu się na mieście. Nie oznacza to, że mamy przestać korzystać z życia. Jednak, aby uzbierać sporą sumę na mieszkanie trzeba wydawać mądrze.

Krok 3 – znajdź dodatkowe zajęcie


Jeśli możesz sobie na to pozwolić, masz siły i moce przerobowe, to spróbuj znaleźć dodatkowe, dochodowe zajęcie. Każda dodatkowa kwota przybliża Cię do osiągnięcia sukcesu w temacie, jak uzbierać na mieszkanie.