Czy odbiór mieszkania przez pełnomocnika jest możliwy?

Odbiór mieszkania to bardzo ważny moment, na który wielu przyszłych właścicieli czeka z niecierpliwością. Zarówno właściciele, jak i deweloperzy zobowiązują się do odbioru technicznego, czyli ocenę stanu wykonania tuż przed oddaniem go do użytkowania. Nie wiesz jakie mieszkanie od dewelopera wybrać? Koniecznie nieco bliżej przyjrzyj się inwestycji Niemcewicza, która w ofercie posiada mieszkania o zróżnicowanym metrażu. Dzięki temu, zarówno single, jak i rodziny wielodzietne znajdą odpowiednie lokum dla siebie! Zwykle deweloperowi towarzyszy także przedstawiciel generalnego wykonawcy, czyli firmy, która budowała inwestycje. Niejednokrotnie zdarza się, że obecni są także podwykonawcy i producenci, np. drzwi czy okien. Planujesz zakup mieszkania na wynajem? Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz tutaj.

Odbiór mieszkania a pełnomocnik

Jak już wspominaliśmy, odbiór mieszkania to bardzo ważny moment, a nieustanny pęd i szybkie tempo życia mogą go skutecznie utrudnić! Spora część osób zastanawia się, czy na odbiór konieczne jest stawienie się osobiście. Okazuje się, że nie. Podczas odbioru możemy zabrać ze sobą zupełnie postronne osoby, a nawet udzielić im pełnomocnictwa i pełne powierzenie tego zadania pod naszą nieobecność. Pełnomocnikiem może być każda osoba, która uzyskała zdolność do czynności prawnych. 

Warto wspomnieć jednocześnie o tym, że deweloperzy ustalają termin odbioru przy pomocy środków, które zostały jasno określone w umowie deweloperskiej. Zwykle wysyłane są drogą mailową, a następnie pisemną z potwierdzeniem odbioru. 

Zastanawiasz się, kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty? Otóż zawsze, gdy wiesz, że w danym terminie nie będziesz mógł stawić się na miejscu. Na miejscu pełnomocnik sporządzić dokładny spis, a ty możesz mieć pewność, że stan mieszkania jest jak najbardziej poprawny. Pełnomocnictwo najbezpieczniej udzielić w formie pisemnej. Oprócz danych właściciel konieczne jest również wskazanie danych pełnomocnika. Co powiesz na zakup mieszkania, które zyska na wartości? Szczegóły tutaj