Odbiór mieszkania od dewelopera – na co zwrócić uwagę?

Odbiór mieszkania od dewelopera – na co zwrócić uwagę? 

Zaledwie krok dzieli Cię od zakupu idealnego i wymarzonego mieszkania? To doskonała wiadomość, ponieważ prawdopodobnie pozostanie Ci już tylko odebrać je od dewelopera. Mimo tego, że jest to ostatni krok, to w dalszym ciągu jest kilka kwestii, którym należy się dokładnie przyjrzeć. 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak istotne jest sprawdzenie i skontrolowanie powierzchni, która zawarta została w umowie. Należy pamiętać jednak o tym, że powierzchnia powinna być mierzona zgodnie z normami, które przyjęte zostały przez dewelopera. W tym przypadku istnieją dwie możliwości: z tynkiem lub bez. Niejednokrotnie zdarza się, że umowa zawiera także margines błędu, zwykle jest to 2 proc. Mieszkania o różnej powierzchni od kawalerek po 4-pokoje gwarantuje Osiedle Tercet, czyli wyjątkowy i oryginalny projekt na mapie warszawskiego Targówka. Więcej o tym, jaki metraż wybrać pisaliśmy tutaj.

Kolejnym ważnym aspektem jest poziom ścian oraz kąty styku. To właśnie one decydują o tym, czym ściany będą równe. Wszelkie plamy czy przebarwienia mogą być oznaką wilgoci, która na dłuższą metę może mieć przykre konsekwencje m.in. dla zdrowia przyszłych właścicieli. Niezwykle istotna jest również kwestia osadzenia i szczelności drzwi. Zarysowania czy pęknięcia na szybie są w tym przypadku nie do przyjęcia. 

Podczas odbioru mieszkania warto przyjrzeć się również instalacji elektrycznej, której zamontowanie wymaga dużego doświadczenia. Nawet najmniejsze i na pozór najmniej istotne elementy wpływają na funkcjonalność oraz ewentualne zmiany w przyszłości. Nie bez przyczyny wszelkie przewody oraz gniazda elektryczne powinny być dopasowane do sprzętów, a także ewentualnych prac wykończeniowych.