Retro lodówka nowa vs retro lodówka używana – co wybrać?

Gdy stajemy przed koniecznością i zadaniem zakupu lodówki, często w głowach pojawia się pytanie – gdzie skierować swoje poszukiwania – do asortymentu lodówek używanych czy nowych? A jeśli marzy nam się retro lodówka, to co wtedy?Kupowanie używanych sprzętów jest obecnie czymś bardzo popularnym i nie ma w tym nic dziwnego. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, o których można przeczytać w niniejszym artykule, do czego zachęcamy!


Nowa retro lodówka – zalety i wady zakupu


Nowa retro lodówka to urządzenie niezawodne, w pełni sprawne, co zapewnia nam gwarancja producenta. W nowych urządzeniach cena zależna jest zwykle zarówno od renomy marki, jak i od ilości i stopnia skomplikowania dodatkowych funkcji. Wśród nowych sprzętów znaleźć można zarówno tańsze, jak i droższe modele retro lodówek. Jednak bez wątpienia ich cena i tak zawsze będzie wyższa niż modeli powystawowych czy używanych.

Retro lodówka używana – zalety i wady nabycia


Największą zaletą retro lodówek używanych jest ich cena połączona z bezpieczeństwem zakupu. O wiele niższa kwota, jaką należy zapłacić za ten sam sprzęt co nowy po prostu dlatego, że został otwarty, nie ma oryginalnego opakowania, ma zadrapanie lub służył jako ekspozycja w sklepie, zachęca nabywców do coraz częstszego zaglądania do asortymentu outletów agd i rtv, takich jak maxi-media.pl. To właśnie w takich miejscach można nabyć w pełni sprawne retro lodówki używane, powystawowe kuchenki, pralki, małe agd i sprzęty rtv. Wszystkie są sprawdzone, a wszelkie mankamenty są dokładnie opisane, zatem nie ma mowy o kupowaniu kota w worku. Jedną wadą zakupu retro lodówek używanych jest fakt, że mogą posiadać drobne wgniecenia czy rysy. Jeśli zatem należymy do grupy osób, które ogromną wagę przywiązują do tak drobnych szczegółów, to może to być przeszkodą w zakupie agd i rtv używanego.