Czym kierować się przy wyborze roślin balkonowych?

Zdecydowana większość szczęśliwych posiadaczy balkonów pragnie, by była to przestrzeń sprzyjająca relaksowi i wypoczynkowi. W związku z tym oprócz zakupu wygodnych mebli ważne są także dodatki. Dzięki temu przestrzeń staje się o wiele bardziej przytulna. Nie od dziś wiadomo, że doskonałym sposobem na jej ocieplenie jest zakup kwiatów. Jakie wybrać na balkon? 

Balkon niejednokrotnie określony jest mianem salonu pod gołym niebem. Zwykle dzieje się tak wiosną i latem, gdy pogoda sprzyja i zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jedzenie apetycznego śniadania, czy wypoczynek z książką w ręku będzie o wiele przyjemniejsza, jeżeli spędzimy je w otoczeniu pachnących kwiatów i energetyzujących zielonych pnącz. Przy wyborze najwłaściwszych spore znaczenie ma strona, na którą wychodzi balkon. 

Balkon wychodzący na stronę wschodnią jest w zasadzie jednym z najprostszych i najprzyjemniejszych w aranżacji. Doskonale poczują się w nim niemal wszystkie rośliny. W związku z tym podczas zakupu roślin twój wybór może paść zarówno na dalie, bluszcze, jak i werbeny czy nawet petunie. 

Z kolei balkon zachodni jest o wiele bardziej wymagający. Rano jest jest on zaciemniony, a po południu znajduje się on w pełnym słońcu. Które gatunki najlepiej sprawdzą się w tym przypadku? Obłędnie pachnąca maciejka czy wilczomlecze lub złocieje będą gwarancja zadowolenia. 

Balkon na południe sprzyja bujnemu rozkwitowi roślinności. Doskonale poczują się na nim atry, goździki, a także kolorowe powoje. Balkon po stronie południowej nierozerwalnie wiąże się z wyborem roślin, którym nie przeszkadza zaciemnienie oraz brak dostępu do słońca. Będą to więc m.in. bratki, niezapominajki, begonie bulwiaste, a także lawenda.